044 337-00-27
Новини
11 Грудня 2019

Сусіди Orange Park: Сергій та Оля Снежко – побачили півсвіту за 4 роки

Чи багато потрібно людині, щоб сказати ті самі заповітні слова «Я - вдома». Зовсім небагато. Всього лише відвідати 40 країн за 4 роки. Купити квартиру, зробити дизайнерський ремонт, і насолоджуватися в ній життям між подорожами.
Сьогодні героями нашого інтерв'ю стали Сергій та Оля Сніжко. Вони працюють на круїзних лайнерах і встигли відвідати найекзотичніші куточки нашої планети. Подружжя розповість нам, як отримувати максимум від роботи та як заробляти, подорожуючи.

 

Сергію, Олю, пам'ятайте ваш перший день на круїзному лайнері? Як ви отримали цю роботу і що в ній привабило вас найбільше?


- Звичайно, я пам'ятаю цей день, - говорить Сергій, - я був дуже розгублений, тому що корабель був неймовірних розмірів, навіть більший, ніж увесь Orange Park. Поверхів точно більше було. Абсолютно все було для мене новим, але найскладніше було звикнути до нових людей різних національностей. Це був дуже важкий день, але він став початком нового етапу в моєму житті.
Ми з дружиною цілеспрямовано шукали роботу на лайнері, але отримати її одночасно не вийшло, тож в перші рейси я ходив сам.


- Ми ще вчилися з Сергієм в університеті, - додала Оля, - коли вирішили отримати роботу на круїзному лайнері, помандрувати, побачити нові країни. І, звичайно ж, величезним бонусом стала можливість відкладати гроші, щоб згодом купити нову квартиру.

 

Розкажіть про круїзний лайнер, на якому ви працюєте.


- Ми з Олею працюємо в американській компанії Royal Caribbean International. У нас 25 лайнерів, які ходять по всьому світу. Корабель, на якому ми зараз працюємо, розрахований на 4000 пасажирів і 1200 членів екіпажу. Але в нашому флоті є корабель і на 6000 осіб. Найчастіше круїз стартує з Сієтла. Останній контракт, наприклад, стартував з Саутгемптона поблизу Лондона, - розповідає Сергій.
- З Сіднея ходили. І з Тампи, - згадує Оля.
- Мій новий контракт, - каже Сергій, - по Карибських островах. Стартуємо з Маямі за маршрутом: Багами, Гаїті і Сен Мартін.
Пів контракту у мене буде маршрут по Південній Америці. Такий круїз триватиме 7 днів. Потім ми переходимо до Європи. В Європі проходять довгі круїзи по 14 днів: з Риму, точніше з порту за 40 км від Чивітавекк'я, що на Тірренському морі - і по Грецьким островам: Родос, Крит, Санторіні, Міконос.

 

Скажіть, а робота на круїзному лайнері допомагає втекти від рутини? Адже ви працюєте і водночас подорожуєте по різних країнах і континентах.


- Дивлячись на якій позиції, - говорить Сергій. – Спочатку я працював кухарем, але згодом виявилося, що рутина - не для мене. У якийсь момент я зрозумів, що готувати хочу лише  для своєї родини, а не для 2-3 тисяч гостей. Тому я дуже швидко перейшов на посаду менеджера екскурсійного бюро. На цій позиції кожен день - щось нове,  і 6-7 місяців в морі пролітають непомітно. Я супроводжую гостей в усіх екскурсіях. У мене є можливість розширити свій кругозір, побачити те, що інші члени команди на своїх позиціях побачити не можуть.
 

Олю, а ви ким працюєте на лайнері?

- Я - ресепшионіст.
 
Володієте багатьма мовами?

- Досконало володію лише англійською. Певний час вивчала італійську, але в мене було мало практики, тому я трохи її призабула.

 

 Під час попередніх інтерв'ю ми дізналися, що наша мешканка Тамара хотіла б організувати English Speaking Club. Вам було б цікаво його відвідувати?


- Чудова ідея! - каже Оля. - Для дітей це взагалі - необхідна річ.
У мене на кораблі і так «спікінг клаб» кожного дня. В основному, наші гості приїжджають з Британії, Америки чи Австралії – всі англомовні.
  

Як воно - працювати на водному курорті?


- Спочатку трохи хитає, - говорить Сергій. – Потім звикаєш і не звертаєш уваги.

 

Чим ви займаєтесь у вільний від роботи час?


- Ми працюємо без вихідних 7 днів на тиждень, - каже Сергій, - але робочий день короткий, всього 3-4 години. У вільний час ми можемо відвідувати деякі активності, які доступні гостям: симулятор серфінгу, баскетбольний майданчик, каток (так-так, вкритий справжнім льодом). У нас є певні години для відвідування. До того ж, бари ніхто не відміняв.
- Також екіпаж може відвідувати ресторани, але ми маємо  бути одягнені або в свою форму, або в костюм. Все оплачується, хоча для співробітників існує мінімальна знижка, - додала Оля.
- У нас є правила до контракту - конституція корабля, в якій зазначено, скільки разів і о котрій годині ми можемо відвідувати ті чи інші активності, - додав Сергій. - У кожної позиції є свої переваги. Капітан, наприклад, може відвідувати все безкоштовно, але у нього на це зовсім немає часу. У мене більше вільного часу, але мені не все можна.

 

Сергію, ви відвідали 40 країн лише за 4 роки. Яка країна вам сподобалася найбільше? Що найбільше запам'яталося?


- Найкрасивіша країна, в які я був, - це, безумовно, Норвегія. А ось жити я хотів би в Австралії. Там мені найбільше запам'яталися люди – вони дуже відкриті. Не такі грубі і злі, як у нас. Завжди готові допомогти. Плюс дуже чисті міста, з розумом спроектовані розв'язки і весь наземний та підземний транспорт. Метро є навіть у маленьких містах, в таких як Дарвін, наприклад. У ньому, до речі, є найбільша крокодиляча ферма Darwin Crocodile Farm. Це така собі «Мекка» крокодилів.
У цьому містечку, якщо ти живеш на околиці, можеш запросто зустріти крокодила на своєму задньому дворі. У нас була екскурсія на річку, де було близько 2000 крокодилів на 3 кв км. Крокодил вистрибував з води на висоту в півтора-два метри і хапав м'ясо.
Також незабутнє враження на мене справила Португалія. Подорожуючи по Європі, всі зазвичай їдуть в Італію чи Францію. І даремно. Португалія не схожа на більшість європейських країн. Красива природа - ліси і гори, вкриті шапками хмар, прекрасно доповнюють незговірливий характер тутешньої природи. Та це - не морський відпочинок, звичайно. Атлантичний океан завжди холодний, тому тут дмуть сильні вітри. Зате там можна побачити безліч історичних пам'яток: стародавні міста і прекрасні середньовічні фортеці чекають вас.

 

А яка екскурсія, з тих, що пропонуються на лайнері, вам запам’яталася найбільше?


- Екскурсія на льодовик Менденхолл на Алясці. Вона досить важка фізично, - розповідає Сергій, - та вимагає серйозної витривалості. Спочатку ми гребли кілька кілометрів на каное по крижаному озеру. Потім на спеціальних «кішках» пересувалися по крижині. Це неймовірно красиво, просто перехоплює подих. Крижані печери –  тимчасові. Вони формуються в льодовику і можуть зникнути через місяць. Взагалі, побачити такі печери під час екскурсії  - неабияка удача.
  
Ще одна моя улюблена екскурсія - плавання з дельфінами в Парку-дельфінарії Dolphin Discovery на о. Мухерес (Мексика). Вас може збентежити, що дельфінів тримають в неволі, але, насправді, для дельфінарію тут відгородили частину океану, і, фактично, дельфіни знаходяться в своєму звичному середовищі в водах океану, просто трохи відокремлено. Доторкнутися до них - незабутнє враження.

 

Ви проводите в морі по 7-9 місяців. Важко потім повертатися на сушу?


- Після першого контракту спочатку було досить складно жити в наших реаліях. Згодом ми адаптувалися, - каже Оля.
- Все залежить від сезону, в який ми повертаємося додому, - каже Сергій. - Якщо ми повертаємося взимку, в сірість, бруд і мороз - нам досить важко тут залишатися, хочеться відразу назад, до моря і сонця ... А якщо ось як зараз, я повернуся в червні, - адаптуватися буде значно простіше.
Це ж не довічна робота. Насправді, важко буде, коли кар'єра на кораблі закінчиться і потрібно буде шукати роботу тут, в Україні.

 

Розкажіть найяскравішу історію, яка трапилася з вами в морі?


- Одного разу був випадок, коли член екіпажу, неправильно закріпившись, випав за борт. Лайнер йде на великій швидкості і просто не може зупинитися. Тому, за ним була відправлена ​​спеціальна рятувальна команда на швидкісному човні.
Ще один кумедний випадок трапився, коли на одній з екскурсій ми з напарником супроводжували гостей по лісах Амазонки на квадроциклах. Напарник врізався в колоду і феєрично, як у кіно, перелетів через нього ще кілька метрів. Він відбувся кількома подряпинами, а ось «квадрику» пощастило менше.

 

Ми знаємо, що дизайн вашої квартири робила студія Sandi Interior. Розкажіть про співпрацю. Ви задоволені результатом?


- Безперечно задоволені, - каже Оля.

- Сподіваємося, Аліна теж задоволена нами як клієнтами, - додає Сергій. – Ми з Олею заздалегідь зробили добірку того, що нам подобається, а Аліна все скомпонувала, грамотно розмістила і підібрала кольорову гамму відповідно до наших побажань. Вона дуже швидко вносила корективи і все пройшло без жодних стресів та зволікань.
- І, нарешті, ми отримали наше затишне гніздечко! - радіє Оля. – Я переступаю поріг і відразу відчуваю: я – вдома. Повертаєшся з галасливого міста, заходиш додому, зачиняєш двері – і в тебе інший світ, сповнений тепла і затишку. Це місце, куди мені хочеться повертатись.

 

Вам довго довелось вибирати квартиру після стількох подорожей? Чому зупинили свій вибір на ЖК Orange Park?

 

- Обирали справді досить довго, адже подивитись щось ми могли лише під час відпустки, коли були в Києві. Під час плавання ми з Сергієм вивчали Лун і форум Domik, - розповідає Оля.
Через особливість нашої роботи, ми не прив’язані до певного місця, тому розглядали різні варіанти, навіть в Ірпені були, - додає Сергій.

- За будівництвом в Orange Park слідкували ще з першої черги, - говорить Оля.

- … а купили аж у шостій», - продовжує Сергій. – Ми свідомо обирали передмістя і ціна зіграла тут не останню роль. Але й передмістям це можна назвати досить умовно – на дорогу до центру міста з Виноградаря потрібно стільки ж часу, як і з Крюківщини.

- Ми обирали ЖК за атмосферою. Orange Park нам відразу сподобався своїм стилем і мешканцями, - додає Оля. – У містах тисячі людей живуть в будинках-мурашниках, не вітаючись зранку і не впізнаючи обличчя одне одного.

- У нас дуже хороші сусіди, - розповідає Сергій. – З багатьма вже познайомились, допомагаючи один одному. Кооперація працює. Можливість жити в закритому комплексі, де всі один одного знають і завжди готові допомогти вирішити проблему – величезна перевага. Чим краще знаєш сусідів – тим менше маєш проблем.

- Ми дуже задоволені своїм вибором житлового комплексу. І плануванням квартири теж. У нас 1-кімнатна квартира з великою кухнею-вітальнею. З однією дитиною ми ще тут помістимося, а якщо двоє - потрібно вже буде вибирати більшу квартиру. Плануємо тут прожити 5-10 років, - зазначила Оля.


Бажаємо вам якнайшвидшого переїзду до просторої дворівневої квартири тут же, в Orange Park.

 

Заказать звонок
докладніше